Barınma, insan ihtiyaçlarının ilk sıralarında yer alıyor. Özellikle orta ve alt gelir grubunun ilk hayalleri arasında bir ev sahibi olmak geliyor. Ancak, geliri asgari ücretin 3-4 katı olanlar bile paralarını yastık altına koyarak ev alamıyor. Üstelik farklı bir yöntem denemedikçe birikim yaparak ev sahibi olmak her geçen gün daha da zorlaşıyor.

Özellikle İstanbul, Ankara gibi büyük şehirler başta olmak üzere bir yandan kiralar artarken bir yandan da zaruri giderler gelirin artışından daha fazla artış göstererek ev sahibi olmayı hayale dönüştürüyor. 2020 yılında İstanbul Anadolu yakasındaki projemizle evinize kavuşmak için zaman kaybetmemek gerekiyor.

Krediyle Ev almak Bir Çözüm mü?

Banka kredisiyle ev ve araba almak, görünüşte çok cazip bir yöntemmiş gibi geliyor. Borç uzun yıllara yayılarak ödeniyor ve kredi taksitlerinin gelecek dönemde gelir içerisindeki payının düşeceği varsayımıyla kredinin maliyeti göze alınıyor. Ancak, geçmiş yıllar gösterdi ki; gelir artış hızı kredi taksitlerinin aile bütçemiz üzerindeki yükünü kaldıracak seviyede gerçekleşmiyor.

Uzun vadeye yayılmış borç, gelecekte yapılacak yatırımları da engelliyor. Kredi ile ev almak ev ihtiyacına bir çözüm olmuyor. Üstelik uzun yıllara yayılmış krediyle ev alma yöntemi şehir değişikliğinde evi satma şansınız olmadığından farklı sıkıntılara da yol açabiliyor.

Kredi Yerine Senetle Alın

Aslında kredi sisteminde iki taraf kazanırken ev sahibi olmak isteyenler kaybediyor. Bir yanda ev inşa edenler, haklı olarak emeklerinin karşılığını alıyorlar. Bankalar ise zahmetsiz kazanan taraf oluyor. Ev ve arabayı krediyle almak yerine farklı bir sistemle ev almak, senetle araba sahibi olmanın çok daha kârlı olacağı açıkça görülüyor.

İhtiyacınız Sadece Güven

Kiradan kurtulmak ve kendi evinizde oturmak için tek bir şeye ihtiyaç duyuluyor: Güvenilir bir firma. Birikimevim, ihtiyaç duyduğunuz bu güveni size sunuyor. Teslim edilen her ev, Birikimevim’e güvenenlerin sayısını artırıyor. Birikimevim, 30 yıllık bir tecrübenin ürünü olması sebebiyle de güveninize layık olmanın mecburiyetini yaşıyor. Sistem sadece sizi ev sahibi yapmakla kalmıyor. Aynı sistemle araba almanızı da sağlıyor.

Sistem Nasıl Çalışıyor?

Aslında bilinen bir yöntemle ev veya araba sahibi olunabiliyor. Tek yapmanız gereken almak istediğiniz ev veya arabayı seçip verebileceğiniz taksit tutarını belirlemek. Ev alırken ödeyeceğiniz asgari taksit tutarı olan 400 TL bugün hiçbir şehirde kiranızı dahi karşılamayacak bir tutardır.

Sisteme dahil olmak için;
Evinizin yer ve fiyatını belirleyin
Formu doldurarak müracaat edin
Karşılıklı anlaşmaya varalım

Noter huzurunda taahhütlerimizi kayıt altına alalım ve ödemelerinizi kararlaştıralım. Sisteme katıldıktan sonra ev sahibi olmak, istediğiniz bölgedeki projenin tamamlanmasına kalıyor. Projelerin tamamlanma hızının beklenenden erken olması ve maliyetin emsallerine göre düşüklüğü ise Bizimevim’in onur vesikası oluyor.