Konut ya da araba sahibi olmak isteyenler, belirli oranda birikim yapmak zorunda kalmaktadır. Faizsiz araba satın almak isteyenler, ister peşinatlı ister peşinatsız olarak Birikimevim sistemine dahil olarak istedikleri arabayı satın alabiliyorlar. Öncelikle satın almak istenilen arabanın ve araba değerinin belirlenmesi gerekiyor. Sisteme kayıt olarak, hiç birikiminiz yoksa taksit ödemeleri yaparak, belirli oranda birikim yapabiliyorsunuz. Daha sonra araba satın almak istediğinizde, ihtiyacınız olan finans desteği veriliyor.

Çekiliş Sırası Beklemek

Araba almak isteyenler, Birikimevim projesine katıldıklarında yapılan sözleşmeye göre noter huzurunda yapılan sıra belirleme çekilişlerine katılıyorlar. Yapılan çekiliş ile arabayı satın alacağınız tarihi belirleyebiliyorsunuz. Çekilişte sıra size çıktığında arabanızı erken teslim alabiliyor ve kullanmaya başlayabiliyorsunuz. Değerinde aldığınız araba için ihtiyacınız olan finansal desteği size veriyor, sizler taksit halinde herhangi bir artış olmadan rahatlıkla ödeyebiliyorsunuz.

Taksitlerin Belirlenmesi

Her katılımcı ödeme gücüne göre taksit tutarlarını belirlemektedir. Taksitle araba almak isteyenler, herhangi bir faizli kredi ile uğraşmadan, Birikimevim sayesinde kendi belirledikleri oranda taksit ödeyerek, istedikleri arabalarını satın alabiliyorlar. Taksit sayısını ve aylık ödenecek tutarı kendiniz belirlediğiniz için hiç zorlanmadan ödemelerinizi yapabiliyorsunuz.
Ev ya da araba için geliştirilen sistem seçenekleri şunlardır;
Sabit sistem
Erken teslimatlı sistem
Serbest sistem
Erken teslimatlı sistemi tercih edenler için belirlenen ödeme limitlerine göre taksitler belirlenmekte ve kısa sürede istenilen arabaya kavuşulabilmektedir.

Araba Satın Almak

Yeni bir araba sahibi olmak isteyenler, yeterli birikime sahip olamadıklarında senetle araba satın alma alternatiflerini değerlendirmeye çalışmaktadır. Sisteme üye olarak, aylık taksitler şeklinde ödeme yapanlar, kısa sürede belirli oranda birikim elde edeceklerdir. Birikimevim sayesinde, senetle uğraşmadan, finans desteği alarak, hem istedikleri arabayı hem de taksitle arabayı gerçek değerinde satın alabileceklerdir.

Finansal Destek

Araba satın almak istediğinizde, hiç birikiminiz olmasa bile erken teslimat sistemi sayesinde beklemeden araba sahibi olabiliyorsunuz. Noter huzurunda yapılan çekilişlerde sizin için belirlenen tarihlerde, istediğiniz araba size teslim edilecektir. Her katılımcı kendi almak istediği arabayı seçmekte özgürdür ve belirlediği aracın değerine göre finansal destek verilmekte, ödeme planı hazırlanmaktadır.