Adını güven veren birçok proje ve yatırımda duyuran Birikimevim ile yeni tanışanların sayısı da oldukça fazladır. Sistem olarak aktarılan ve katılımcıların ev sahibi olurken faiz ödemesi yapmasını engelleyen bu yol sayesinde yıllardır insanlar ev sahibi olmaya devam ediyor. Kira öder gibi ev sahibi olmak olarak da aktarılan bu yol gerçek anlamda bu mantığa dayalı olarak işler. Katılımdan hemen sonra ödemeleri yaparak ve belirlenen zaman diliminde ödemenizin toplamını alarak tamamlanır. Vade sonuna kadar ödeme yapmaya devam edersiniz.Ödemelerin düzenli ve sorunsuz olması sistemin en temel kriteridir. Katılmak için farklı şartları yerine getirmeniz de istenmez.

Faizsiz Olduğu Doğru Mudur?

Faiz ödemeden bir yatırıma katılmak tüketiciler için oldukça zor hale gelmeye başlasa da aslında peşinatsız ev almak bile mümkündür. Bankalar ödemeleri garanti altına almak için çabaladığından dolayı peşinat alarak ödemelerin ilerleyen zaman dilimlerinde yığılmasını da engellemiş olur. Yani toplam ev bedeli üzerinden kredi alamazsınız.
Birikimevim ise:
Faiz almaz,
Toplam ev bedeli kadar ödeme yapar,
Peşinat diye zorunlu bir rakam yoktur,
Bunlar sayesinde en uygun şekilde ve en ucuza mal ederek ev almanızın da yolu açılmış olur.

Faiz Denmeyen Farklı Ödemeler Yapılması İstenir Mi?

Faiz adı altında alınmayan ödemeler farklı isimler ve kesintiler olarak tahsil edilmez. Ödemesi alınan bedel sadece sisteme katılım payı ve aylık ödemeleriniz olacaktır. Bunun dışında bankalarda olduğu gibi sigorta, yasal işlem bedelleri veya farklı isimler altında ödeme alınmaz. Taksitle ev almak aslında bu kadar kolay ve sadedir.

Sözleşmede Faizsiz Olduğu Yazar Mı?

Sözleşmeye bakarak da gerçekten faiz ödemeleri olmadığını anlamanız mümkündür. Sözleşmeye dayanan ve sayısız ev projeleri de dahil olmak üzere insanlara ev sahibi olmanın yolunu açan bu kolaylık sözleşme dışında bir uygulama ile uygulanamaz. Ev alanların da bu konuda sorun yaşamadıklarını görebilirsiniz.

Ne Zaman Ödeme Yapılacağına Nasıl Karar Verilir?

Ödeme için kampanya olan sabit ay yani önceden belirlenen sürede ödeme alınması yoluna gidilebilir. Kura çekilmesi de uygulanabilir.