Çeşitli miktarlarda birikim yapan ve bu birikimleri değerlendirmek isteyen bireyler ev veya araba alım kampanyalarına yatırım yapabilirler. Bu konu ile alakalı olarak; erken ödeme kampanyası nedir, avantajları nelerdir, kampanyadan faydalanmak için gerekli olanlar nelerdir, gibi konular hakkında araştırma yapılması gerekir.

Emlak Konut Erken Ödeme Kampanyası Nedir?

Erken ödeme kampanyaları, peşin olarak veya taksitler halinde yapılacak olan ödemelerin; ödeme karşılığında alınacak olan mal varlığından daha önce yapılması ile sağlanan kampanyalardır. Örnek olarak, inşaat halinde olan bir ev için yapılan ödeme, evi teslim almadan ve ödeme yapılmadan tamamlanır. Benzer şekilde peşinatsız araba almak için de bu durum söz konusudur. Bu durum sağlandığında, birikimevim tarafından çeşitli avantajlar sağlanır.

Emlak Konut Erken Ödeme Kampanyasının Avantajları Nelerdir?

Erken ödeme kampanyalarının sağladığı çeşitli avantajlar olmakla birlikle, en iyi avantajlarından bir tanesi kredisiz araba almak durumunun kolay bir hale gelmesidir.
Bunun dışında, sağlanan avantajlar şu şekilde ifade edilebilir:
Faize gerek kalmadan ev veya araba alımı kolaylıkla yapılır.
Erken ödeme yapılarak enflasyon veya çeşitli dış durumlara bağlı olarak fiyat artışından etkilenme durumu söz konusu olmaz.
Erken ödeme durumuna bağlı olarak çeşitli miktarlarda indirimlerden faydalanma durumu sağlanır.
Biriktirilen miktarlar harcama yapılmadan veya çeşitli zararlara uğramadan yatırım yapacak şekilde değerlendirilmiş olur.

Bu avantajların yanı sıra, bireylerin kira ödemeye gerek kalmayacak şekilde ev sahibi olmalarına neden olur.
Erken ödeme kampanyalarından faydalanmak için gereken durumlar ve belgeler vardır.

Emlak Konut Erken Ödeme Kampanyasından Faydalanmak İçin Gerekenler Nelerdir?

Erken ödeme kampanyasından faydalanmak için ilk olarak detaylı bilgi alınması gerekir. Kampanyanın başlama tarihi, bitme tarihi; bireylerin bu süreç içerisinde kampanyaya katılım sağlamaları açısından oldukça önemlidir. Tarihler arasında, erken ödeme kampanyasından faydalanmak istendiğine dair bir talep oluşturulur. Aylık taksit tutarları belirlenir ve ödeme yapılacak tarih belirlenir. Bu tarihlerde ödeme yapılmaması durumunda olabilecek her türlü durum hakkında bilgi alınır. Daha sonra; gereken bilgilerin alındığına, bu bilgiler doğrultusunda erken ödeme kampanyasından faydalanmak istendiğine dair belge hazırlanır ve işlemler tamamlanır.