Ulaşım ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için insanlar araba sahibi olmak istemektedir. Çok sayıda kişi bazı durumlarda, araç kiralama yaparak, kısa süreli çözümler bulmaya çalışıyorlar. Araç kiralamada, erken rezervasyon seçeneği sunan firmalar, kiralama işlemlerinin daha ucuza yapılmasını sağlıyorlar. İleri tarihlerde, yapılacak olan işlerle ilgili tarihi belirli olan günler için erken rezervasyon araç kiralama yaparak, hem istenilen aracı seçme hem de daha uygun fiyata kiralama yapılabilmektedir.

Araba Satın Almak

Araba almak için belirli bir birikimin olması gerekiyor. Türkiye’de peşinatsız ve taksitle araba sahibi olmayı sağlayan birikimevim birçok kişiyi ev ve araba sahibi yapıyor. Sürekli araç kiralama yapmak yerine, taksitle araba alarak, kendi arabasını kullanmak isteyenler, firmanın sunduğu birbirinden avantajlı seçenekleri değerlendirebiliyorlar.

Kredisiz Araba Almak

Bankaların, araç kredi faizlerini yüksek tutması birçok kişinin araba almasını zorlaştırmaktadır. Banka kredisi ve faizi ile uğraşmak istemeyenler, faizsiz araba alabilmek için firmanın seçeneklerini inceliyor ve oluşturulan sistemlere kayıt olarak, faiz ödemeden, kendi belirleyeceği ödeme seçeneği ile araba alabiliyor.

Ödeme Kolaylığı

Erken rezervasyon ile araç kiralama daha ekonomikte olsa, kendi arabanı kullanmak ya da taksitle araba almak daha avantajlı olmaktadır. Birikimevim sistemlerinin tümü katılımcılara farklı taksit seçenekleri ile araba sahibi olmayı sunuyor.
Firma sistemlerine katılım süreci şu şekildedir;
Satın alınmak istenilen aracı belirlemek,
İhtiyaç duyulan finansı belirlemek,
Firma ödeme sistemlerini seçmek,
Ödeme gücüne göre taksit seçeneklerini seçmek,

Bu işlemlerden sonra, kişiler, taksitlerini ödemeye başlıyor ve sıra çekilişi yapılarak, belirlenen tarihte istediği arabasına kavuşabiliyor.

Erken Teslim Sistemi

Yeni araba almak isteyenler, araba ihtiyaçlarının karşılanması için hemen teslim seçeneğini kullanmak istemektedir. Sistem ödeme seçenekleri, bütçelerine uygun olduğunda, senetle araba sahibi olabiliyorlar. Erken teslim sistemi, satın alınmak istenilen arabayı gerçek değerinde, ek ödemeler olmadan, belirlenen taksitlerle satın almayı sağlıyor. Bu sisteme kayıt olanlar için yapılan sıra çekilişleri, daha sık yapılmakta ve bir an önce müşterinin arabaya kavuşması sağlanmaktadır. Bu sistem sayesinde araba sahibi olanlar, araç kiralama derdinden kurtulabiliyor ve kendi araçları ile ulaşımlarını yapabiliyorlar.