Birikimevim sizlere birçok fırsat sunuyor. Bunlardan bir tanesi de erken teslim ev sistemidir. Bu sistemde diğer ödeme modellerinden daha hızlı, isterseniz peşinatsız ev sahibi olabiliyorsunuz. Sabit sistem ve serbest sistemde farklı bir zorunluluk ya da koşul yok. İster peşinat verin isterseniz peşinatsız bir ödeme planı belirleyin, erken teslime yön veren siz oluyorsunuz.

Erken Teslim İçin Yöntemler

Erken teslim olarak evinizi almak adına, yapmanız gerekenler arasında bazı yöntemler olması sizi evinize daha çok yaklaştırır.
Bunlar;
Peşinat vermeniz
Her yıl ödemenizi artırmanız
Seçtiğiniz evin fiyatı
Ödeme bedeline ek ara ödeme yapmak

Bu yöntemlerle şartlarınız iyi ise kendinizi zorlamadan gerçekleştirdiğiniz ödemelere ek olarak katkı sağlayabilir ve taksitle ev teslimini daha kısa süreye çekebilirsiniz. Kura çekilişi noter huzurunda olacağından kura çekiliş gruplarını ayarlarken daha fazla ödeme yapmış olan kişilere öncelik tanınabiliyor.

Erken Teslimde Ev Seçimi

Erken ev teslimi için kura gruplarında yer almanız ödemelerinizin yoğunluğuna ve peşinat durumuna göre ayarlanır. Daha adil olarak uzun süre ödeme yapmış ve peşinat vermiş kişilerin, sisteme yeni dahil olan kişileri beklemesi sistem anlayışına uymamaktadır.

Ev Tesliminde Sıra Tespiti

6 ayda bir sıra tespitinin yapıldığı sistem aslında bir çekiliş ya da kura değil. Çünkü sıra tespitinde mucizeye ve şansa çok fazla ihtiyacınız yok. Sadece sistemdeki kişiler için 6 aylık periyota kimlerin öncelikli olarak ev alacağı noter tarafından toplara yazılan isimlerin otomatik olarak dönmesi ve isimlerin belirlenmesi ile yapılır. Sisteme katılan kaç kişi varsa aylık ödenen toplam paranın her ay bir kişiyi ev sahibi yapmasına yönelik, özünde yardımlaşma mantığı olan bir sistemdir.

Birikim Evim Ödeme Takibi

Ödeme takibinizi şeffaf bir şekilde müşteri temsilcilerini arayarak öğrenebiliyorsunuz. Aklınıza takılan sorularda dilediğiniz konuda bilgi alıyorsunuz. Bu anlamda evinizi almanız adına tüm heyecanı birlikte yaşıyorsunuz. Sıra tespitinde çıkmanız halinde 6 ay içerisinde alacağınız tarih belirleniyor. Hızlı bir şekilde ev sahibi olmanın şaşkınlığını yaşarken, Birikim Evim sizlere arabanızı almanızda da yardımcı oluyor.