Taksitli ev alma düşüncesi taşıyanların en çok merak ettikleri konulardan biri de evi erken teslim almak için ne yapılması gerektiğidir. Bilindiği üzere ev sahibi olmak isteyen kişilerin büyük çoğunluğu, kiradan kurtulmak için bu sistemleri tercih etmektedir. Ancak erken teslimat olmadığında ise yine kira ödemek zorunda olmaları kiracıya sıkıntı yaşatacaktır. Ancak konut satışı yapan şirketler, bu zorluğu ortadan kaldırmak için farklı ödeme sistemine sahip olan projeler oluştururlar.

Taksitle Ev Alımında Erken Teslimat

Kira ödemek kirada olan kişilere zamanla zor gelmeye, kira olarak ödenen paraya boşu boşuna sokağa atılan para gözüyle bakılmasına sebep oluyor. Bu durum taksitle ya da senetle ev sistemi sunan şirketlerce erken teslim yapma konusunda farklı prosedürler uygulamaya yönlendiriyor.

Konut projesiyle ev satan şirketler çekiliş sisteminde ev teslim tarihi ötelenen kişilere;

  • Kira yardımı,
  • Peşinatlı sistem,
  • Ara ödeme sistemiyle erken teslimat imkanı sunuyor.

Bu sunumlar ev alma yöntemleri olarak belirlenen taksitli sistemleri daha tercih edilecek bir boyuta getiriyor.

Erken Teslimattan Yararlanmak İçin Yapılması Gerekenler

Krediye bulaşmadan konut satın almak isteyenler için güzel bir sistem sağlayan taksitle ev şirketleri, yalnızca 2020 yılı için değil tüm yıllarda erken teslimat sistemini uyguluyor. Kişiler bir miktar peşinat ödediklerinde farklı bir satın alma grubuna üye olarak bu sayede evlerini de daha erken teslim alabiliyor. Her ay bir üyenin evinin alındığı bu sistemde peşinat, evin daha büyük bir kısmını ödemeyi sağladığından teslimat süresi de erken tarihe çekilmiş oluyor.

Taksitli Ev Alımında Hızlı Teslimat

Kendi evim olsun düşüncesi taşıyan herkes elbette ki evlerini daha erken teslim almak isteyecektir. Konut satan bazı firmalar bu durumu göz önünde bulunduruyor ve ev satın almak isteyenler için farklı modeller oluşturuyor. İnternet ortamında araştırma yaptığımızda bazı şirketlerin hızlı teslim yapan projeler sunduklarını görmekteyiz.

Taksitli Ev Almak Mantıklı Bir Tercihi Oluşturuyor Mu?

Ekonomideki durgunluk ve geriye doğru yönlenen hareketler taksitle ev alma fikrinin mantıklı bir tercih oluşunu ortaya koyuyor. Birikim yapma sıkıntısı çeken kişiler bu sayede kolay bir şekilde ev sahibi olabiliyor.