Ev sahibi olmak isteyen birçok insan olduğu gibi, ev satışı yapmak isteyen kişiler de var. Evinizi kolay ve hızlı satılması için bazı hususlara dikkat ederseniz işiniz kolaylaşacaktır. Evinize satmaya karar verdiğinizde, evinizin bulunduğu muhitin genel çerçevesini çizen nokta, evinizin bulunduğu muhitin genel özelliklerini belirlemeniz sizin için fayda sağlayacaktır.

Semtte hangi kesimden, hangi eğitim ve gelir düzeyinde insanların yaşamış olduğu hakkında bilgi edinin. Satmayı düşündüğünüz evin konumunun artı ve eksilerini listeleyin. Evin iç mekân özelliklerini tümüyle değerlendirin. Evin büyüklüğü cephesi kullanım rahatlığı gibi özellikleri ile ilgili bir liste oluşturun. Evin bulunduğu semtteki diğer emsal evlerin satış değerlerini öğrenerek fiyat karşılaştırması yapın.

Evi alacak olan kişi ile empati kurmayı ihmal etmeyin. Bu aşamada kendinizi müşteri olarak görün ve satmak istediğiniz gayrimenkulün neden satın alınması gerektiğini düşünün.  Eğer bireysel ev satıcısı iseniz satış işlemine geçmeden önce muhakkak bir emlak uzmanı ile çalışın.

Kira Öder Gibi Ev Sahibi Olmak

Kira öder gibi ev sahibi olmak birçok insanın hayalinde olan ve tercih ettiği bir yöntem. Birçok kişi kira ödemek yerine ev sahibi olmayı tercih etmekte. Bireysel bütçelere ve içinde bulunmuş olduğumuz ekonomik istikrara göre ev sahibi olma hayali nasıl gerçekleşebilir? Herkesin bütçesine uygun olarak kira öder gibi ev sahibi olması aslında mümkün. Günümüzde taksitli ve faizsiz ev satışı yapan birçok kurum mevcut. Bu model ile insanlar güvenilir bir şekilde ev sahibi olabiliyor.

Peşinat Ödemeden Ev Alınabilir mi?

Peşinatsız ev satın almak özellikle günümüzün ekonomik şartlarında herkesin hayali. Faizsiz ve taksitle ev satışı yapan kurumlar ile peşinatsız ya da peşinatlı olarak ev satın alınabiliyor. Bu kurumlara başvurduğunuz zaman sizin aylık bütçenize göre bir ödeme planı belirleniyor.

İsterseniz peşinatlı ödemeye isterseniz ve peşinatsız ödemeyi seçebiliyorsunuz. Peşinatlı ödemeye başvurduğunuzda taksit sayısı mutlaka daha erken bitecektir. Ancak buna imkânınız yoksa peşinatsız ödeme ile de ev satın alma işlemini başlatabilirsiniz. Birikim Evim ile iletişime geçerek ev alma konusunda destek alabilirsiniz.