Faizsiz bir kredi için bir tanıtım gördüğünüzde, faiz endişesi duymadan kredi almanın kolay bir yolu olduğunu düşünebilirsiniz.

Bazen durum böyle olsa da, özellikle taksit zamanı sadece anaparayı değil buna ek olarak bir tutar ödediğinizi görebilirsiniz. Bu nedenle faizsiz kredi nedir, sorusunun cevabı kredi tutarının anaparasını geri ödemenin yanı sıra faiz ödemesi gerektirmedikleri için standart bireysel kredilerden farklı bir krediyi ifade eder.

Genellikle bu krediler maliyeti yüksek olan ev ve araba gibi menkul mallar için verilir. Faizsiz kredi sahibi olmak için ise kredi notunuzun ciddi anlamda yüksek olması gerekmektedir. Bunun yanı sıra bazı durumlarda tanıtım faizsiz olarak yapılsa da bazı ek ücretler söz konusu olabilir.

Faizsiz Kredi Alabilir Miyim?

Krediler, düşük oranda uzun vadeli nakit borçlanma için daha uygundur. Bu durumda faizsiz kredi nedir, sorusu daha fazla anlam kazanır. Belirli bir şey satın alıyorsanız ya da sadece ihtiyacınız için bu kredileri talep ediyorsanız kısa bir süre için sahip olduğunuz ve faiz ödemediğiniz bir borçtur.

Ancak günümüzde bankalar bu tip ürünlerde genellikle kredi notuna önem verirler. Ayrıca bu kullanılan paranın geri ödemesinin tamamının faizsiz olduğunu söylemek yanlış olacaktır. Bu durunda bankalar başta kredi kullanım ücreti gibi ekstra maliyetler çıkarabilir. Ancak devlet özellikle pandemi sürecinde bu tip kredileri banka ile anlaşarak tüketicinin hizmetine sunmuştur.

Faizsiz Kredi Nereden Alınır?

Faizsiz kredi nedir, kadar merak edilen bir diğer konu ise bu kredilerin nereden alındığıdır. Öncelikle bu konuda bankalar çok fazla fırsat sunmaz.

Maksimum yapılacak şey ise kredi notunuza göre düşük faiz oranlarının tanımlanmasıdır. Ancak günümüzde bazı kuruluşlar bu konuda sizlere fırsatlar sunmakta faizsiz kredi adı altında kampanyalar yapar.

Ayrıca devlet destekli kredilerde de bu tip indirimlere rastlamanız mümkündür. Bu nedenle ihtiyacınıza göre bir tutar belirledikten sonra bu konuda hakkında anlaşmalı bankalarla gerekli görüşmeleri gerçekleştirebilirsiniz. Böylelikle ekstra faiz yükünden de kurtulmuş olursunuz. Unutmayın ki hangi yolla kredi alırsanız alın ödeme konusunda oldukça titiz davranın.