Kara listede olanlar da kredili ya da kredisiz ev alma yöntemlerine yönelmektedir. Değişik sebeplerden dolayı kara listeye giren kişilerin kredi alması biraz daha zordur. Sıradan kişiler rahatça bankalardan kredi alabilirken kara listede olup almak isteyen kişiler, bunun için biraz uğraşmalıdır. Belirtilen ya da geliştirilen olağanüstü bir durum olmadığı sürece, bankalar kara listedeki kişilere kredi vermezler. Kara liste sanal bir listedir ve bankalar tarafından bilinmektedir.

Ayrıca kullanıcılar kendileri de görebilirler. Son dönemde ortaya çıkan koronavirüs salgını sebebiyle, bazı bankalar kara listedekilere bile kredi vermektedirler. Normal zamanlarda kara listeden çıkmak için kredi notunun yükseltilmesi şartı bulunmaktadır. Son gelişmelerle birlikte ihtiyacı olan kişiler, ilgili bankalardan kredi alabilmektedir.

Krediler Ne İçin Kullanılabilir?

Kredi alma imkanı bulan kişiler, kredileri ev almak ya da araba sahibi olmak için kullanabilmektedir. Bunun için gerekli başvuru şartlarının oluşması gerekmektedir. Onay sonrasında krediler banka hesabına yatırılmaktadır. Kredisiz ev almak isteyen kişiler, Birikimevim sayesinde ev sahibi olabilmektedir.

Yıllarca para biriktiren, fakat yeterli birikime sahip olamayan kişiler de bu yöntemi uygulayabilir. Ev alma yöntemleri ile almak isteyenler Birikimevim üzerinden ev alabilmektedir. Hem de bunun için faiz ödemek zorunda kalmazlar. Ev alma yöntemlerinden herhangi birini tercih ederek ev alma imkanı bulunmaktadır. Tek yapmanız gereken aşamaları doğru bir şekilde takip etmektir.

Birikimevim Ev Sahibi Olma Yöntemleri

Birikevim üzerinden ev almak isteyen kişiler 3 yöntemden birini tercih edebilmektedir. Bunlar;
Sabit Sistem
Erken Teslimatlı Sistem
Serbest Sistem yöntemleridir.

Bu yöntemlerden istenilen tercih edilebilmektedir. Sabit sistem ile ev sahibi olunacak tarih, noter huzurunda belirlenir. Ev sahibi olabilmek isteyeler bu yöntemi değerlendirebilmektedir. Erken teslimatlı sistem ise, uzun süre beklemek istemeyenlerin tercih ettiği bir yöntemdir. Ödeyeceğiniz taksitleri kendiniz belirleyerek kısa sürede ev sahibi olabilirsiniz.

Size ödemeniz için bir taksit planı sunulmamaktadır. Hangi evi almak istediğinize karar vermeniz yeterli olacaktır. Serbest sistemde ise, sahip olmak istediğiniz evin teslimat tarihini ve taksitlerini belirleyebilirsiniz. Bu yöntem ile ev sahibi olmak diğerlerine göre daha avantajlıdır. Diğer yöntemlere göre daha özgür bir alan oluşturur.