Kira öder gibi ev sahibi olma yöntemleri, ev sahibi olma hayali kuranların umut kapısı olmaya devam ediyor.

Büyükşehirde yaşayıp, yüksek bedelli kira vermek birçok kiracının canını sıkan bir durumdur. Kira bedelleri artık eskisi kadar uygun değil ve bu bakımdan birçok kiracı, kirada oturmak yerine her ay kira bedeli olarak ödediği parayı ev satın alıp taksit olarak ödemeyi düşünüyor. Kira öder gibi taksit taksit her ay bedel ödeyerek ev almak mümkün. Bunun için birçok yol mevcut. Birçok kamu ve özel banka peşinatsız ev kredisi desteği sağlıyor. Bankaların yanı sıra emlakçılar senet de yapabiliyor ya da konut sahibi yapan acentelerle çalışmak da mümkündür.

Yüksek Faiz Ekonominizi Sarsar

Bankalar ihtiyaç duyduğunuz krediyi size vermek için gelir düzeyinizi inceler. Bunun sonucunda uygun görülürse kredi imkanı sağlanabilir. Fakat aksi bir durumda kredi başvurusu reddedilebilmektedir. Bankalarla çalışmak böyle sonuçlar doğurabiliyor. Kredi desteği sağlasa bile yüksek faiz oranlarıyla sizden daha fazla miktarda bedel alabiliyor. Zaten birçok insan da bankalar yüzünden ev almaktan vazgeçiyor. Bu bakımdan kimse ev alma konusunda bankalara yanaşmak istemiyor. İnsanlar, bankaların yanı sıra konut satışı sağlayan acentelere yönelmiş durumda. Bunun da belli başlı bazı riskleri var. Bu bakımdan piyasayı ve hangi firmalarla çalışmak gerektiğini iyi bilmek gerekiyor. Örneğin; Birikimevim yıllardır insanlara konut satışı hizmeti veren bir firma olarak tanınmaktadır.

Birikimevim İle Ev Almak

Birikimevim, senelerdir bu sektörde hizmet veren bir firmadır ve birçok kişiyi de ev sahibi yapmıştır. Bankaların sağlamadığı kredi ve esnekliği sağlamaktadır. Öncelikle almak istediğiniz evi ve fiyatını belirlemiş olmanız gerekiyor. Daha sonra bankalarda olduğu gibi Birikimevim’ de maddi gücünüze göre size bir ödeme planı hazırlıyor. Birikimevim’ de peşinat, faiz gibi durumlar söz konusu değildir. Aksine peşinatsız vadeli ve taksitli ödeme imkanları sunar. Tıpkı kira öder gibi satın aldığınız evin taksitini her ay ödeyebilirsiniz. Birikimevim, noter işbirliğiyle çalışır ve bu bakımdan müşterilerine güven vermektedir. Firmanın taksit tutarı ise sabit değil, kişilerin gelir düzeyine göre özel olarak değişmektedir. Genel olarak fiyat aralığı 400-2000 TL aralığındadır. Sağladığı imkanlar neticesinde bankaların yüksek faizli kredilerine dahil olmadan ev almak bu sayede mümkün ve kolay kılınmıştır.