Kira bedellerinin artması dolayısıyla artık birçok kişi yüksek bedelli kira ödemek yerine bu parayla peşinatsız ev almak istiyor. Pekiyi bu mümkün mü, kira öder gibi nasıl ev sahibi olunur? Hiçbir birikim sahibi değilseniz ve ev sahibi de olmak istiyorsanız, banka kredisi yoluyla bunu yapmak mümkün. Birçok banka ev kredisi desteği sağlıyor. Siz de kira ödemek yerine bankaya taksit ödeyerek ev sahibi olabilirsiniz. Öncelikle banka sizden gelir ve mülkiyet beyanı isteyecek ve bunun sonucunda size bir ödeme planı hazırlayacak. Bu ödeme planı da sizin için uygun düşerse sizinde rızanız dahilinde kredi işlemleriniz başlamış olur. Ancak bankadan kredi çekmenin sonucunda kredi bedelinin yanı sıra yüksek miktarda da faiz ödemek durumunda kalacaksınız.

Bankadan kredi çekmenin yanı sıra peşinatsız ve faizsiz ev kredisi veren ya da kredisiz taksit imkanıyla konut sahibi olabileceğiniz bazı acenteler de mevcut. Bu acenteler bankaların sağlamak istemediği kredi desteğini size sağlayabiliyor. Örneğin; çekmek istediğiniz kredi miktarı, gelir seviyenize göre fazla geldiyse banka bu kredi işlemlerini reddedebiliyorken acenteler kabul edebilir. Bu tür kolaylıklar sağlayarak, vatandaşları ev sahibi yapan acentelerden biri de Birikimevim.

Birikimevim Nedir?

Birikimevim, faizsiz, taksitle ev sahibi olmanızı sağlayacak konut satış acentesi olarak hizmet vermektedir. Birikimevim’ den faydalanabilmek için öncelikle almak istenilen evin bedeli belirlenmiş olmalıdır. Ev bedeli belirlendikten sonra, herhangi bir peşinat ödemesine gerek olmadan Birikimevim’ in kendi kurduğu peşinatsız ev sistemine dahil olabilirsiniz. Birikimevim’ de müşterilerin ödeme gücüne göre taksit tutarı belirlenir. Birikimevim noterle birlikte çalıştığından müşterilerine güven veren bir acentedir. Bu acentenin taksit tutarı sizin gelir düzeyinize göre değişmekle birlikte, genel olarak ayda 400 ve 2000 TL arası bir ödeme tutarı belirlenmektedir.

Bankaların yüksek faiz oranları sonucu banka kredisi çekmek istemeyen kişiler, taksitle tıpkı kira öder gibi ev sahibi olmak isterlerse Birikimevimi tercih edebilir. Birikimevim sayesinde kısa bir süre içerisinde sahip olmak istediğiniz konutu alabilirsiniz. Kredisiz taksit imkanıyla ev almak artık daha basit.