Faizsiz ev alma işlemi için özellikle hizmet veren kurumlar kişilere yardımcı oluyor. Günümüz şartlarında bankalar kişilere kredi kullandırmak için birden fazla farklı şartların yerine getirilmesini talep ediyor. Bankaların talep ettiği şartların yani sıra faiz oranları da oldukça yüksektir. Müşterek Tapuya Kredi çekme konusunda bu durum biraz farklılaşıyor.
Bankalar müşterek tapuya kredi verme durumuna pek olumlu yaklaşan kurumlar değildir. Bu durum sıcak karşılanmasa bile bu tarz ihtiyaçlara yönelik olarak başvuru yapan kişilerin sayısı oldukça fazladır.
Müşterek tapu kredi işlemleri talep edilen şartlar şunlardır; tapunun birden fazla kişiye değil, tamamı ile bir kişinin üzerine yapılması şartı bulunuyor. Bu durum mümkün değil ise müşterek tapusu olan mülkün eşit şekilde bölünmüş durumda tapunun yenilenmiş olması gerekiyor. Kredi çekileceği zaman tapu kaç kişiye bölünmüş ise herkesin kredi için kefil olması zorunlu kılınmıştır.

Müşterek Tapu Nedir?

Faizsiz ev sahibi olmak isteyenler her yolu deniyor. İlk başlarda hisseli eve girerek yatırım yapmak daha sonrasında ev üzerinde ki hakkını satarak kendine ait ev almak kişilere mantıklı bir seçenek olarak geliyor. Müşterek tapu bir taşınmazın birden fazla hak sahibinin olmasına denir. Kısacası hisseli tapu demektir.
Müşterek tapu genellikle miras olan taşınmazlar da sık sık karşılaşılan bir tapu çeşididir. Hisseli taşınmaz satın almak isteyen kişilerin unutmaması gereken en önemli nokta diğer hissedarların şufa haklarının olduğudur. Şufa hakkı; hissedarların önalım hakkıdır. Şöyle ki; kişi kendi hissesini satışa sunmaya karar vermiş ise diğer hissedarlar şufa hakkını kullanarak satışa sunulan hisseyi kolaylıkla satın alabilir.

Birikimevim Sayesinde Riske Girmeden Ev Sahibi Olmak Mümkün

Birikimevim sunmuş olduğu birbirinden farklı ve uygun seçenekler ile kişiler rahatlıkla noter huzurunda seçmiş olduğu evlere sahip olabiliyor. Birikimevim sayesinde kişiler bankalara yüklü miktarda faiz oranları adı altında para ödemekten kurtuluyor.
Birikimevimi tercih eden kişilerin tek yapması gereken hayalini kurduğu evi belirlemek ve ev almak için talep edilen şartları eksiksiz olarak yerine getirmek. Güvenli bir şekilde kira öder gibi ev sahibi olmak isteyenlerin merak ettiği soruları birikimevim çalışanları yanıtlıyor ve kişilere yardımcı oluyor.