Genellikle evlerini satan kişiler ev sahibi olmak isteyen kişiye bazı ödeme seçenekleri sunuyor. Bu ödeme seçeneklerini en fazla sunanlar ise inşaat firmaları oluyor. Ev sahibi olmak isteyip de peşinatı olmayan kişilere inşaat firmaları senetle ev satma yöntemini uygulayarak kendilerini ev sahibi yapıyorlar. Hem de sahip olması gerekenden daha erken tarihte evlerini teslim ediyorlar. Fakat erken ev teslimatı olmak isteyen kişilerin yapmaları gereken bazı hususlar bulunuyor.

Evinizi Erken Teslim Almak İçin Ne Yapmak Gerekiyor?

İnşaat firmalarının peşinatı olmayan kişilere uygulamış olduğu senetle ev satma yöntemini çok fazla talep görüyor.

Talep görmesinin nedenlerini yazalım;

  • Alıcıların peşinat gibi topla paraları olmadıkları için
  • Bankalara faiz vermedikleri için
  • Konut kredisi çekerek bankaya borçlanma olmadığı için

Senetle ev sahibi olmak sık bir şekilde tercih ediliyor. Eğer senetle inşaat firmasından ev alan ve düzenli olarak taksitlerini ödeyen kişiye inşaat firması erken bir şekilde teslimat yapabiliyor. Eğer düzenli taksitlerini inşaat firmasına ödeyen kişi daha sonra toplu olarak geri kalan evin parasını verirse evi erken teslim alabiliyor. Bu durum inşaat firmasıyla alıcı arasında yazan sözleşme de bulunuyor.

Her Ay Senetlerinizi Düzenli Alınız

İnşaat firmasından senetle ev aldıysanız ve düzenli olarak taksitlerinizi ödüyorsanız mutlaka inşaat firmasından aylık olarak senetlerinizi alınız. Senetleri düzenli olarak inşaat firmasından almak sizin faydanıza olacaktır. Sonuç da ödemiş olduğunuz aylık ev taksitlerinizin senetleri sizin deliliniz olacaktır. Eliniz de ödemiş olduğunuz aylık senetlerinizin olması hukuki olarak sizlere güç katacaktır.

Peşinat Vererek Erken Evlerini Teslim Almak

İnşaat firması senetle ev satarken peşinatı olmayan kişilere erken ev teslimatı şartları sunduğu gibi peşinat verip de ev sahibi olmak isteyenlere de evlerini erken teslim edebiliyor. Bu tabii ki peşinatsız sistemden daha iyi ve çabuk oluyor. İnşaat firmasının yapmış olduğu evi peşinat vererek senetle alıp içinde oturma fırsatınız bulunuyor. Evde otururken taksitle ev sisteminden faydalanarak kira öder gibi senetlerinizi ödemiş oluyorsunuz. Toplu olarak da vereceğiniz para sayesinde tamamen tapusuyla beraber evi erken teslim alabilirsiniz.