Taksitler, uzun yıllar ve ödemeler gerektiren ev yatırımı belli başlı sorumlulukları da getirmesinden dolayı oldukça zor bir karar olarak bilinir. Birikim yaparken aynı oranda evin satış miktarında da bir takım değişimler yaşanması olası bir durumdur. Bunun için sürekli aynı noktada kalmak olarak yorumlanabilir. Paranın zaman karşısında erimesi de kaçınılmaz bir başka olasılık olacaktır. Taksit ödemeleri yaparak evinize her taksitte biraz daha yaklaşmanızı sağlayacak yollar da vardır. Üstelik birikim yaptığınızı bile fark etmeden yapabilirsiniz. Taksitle ev alma fikri oldukça yerindedir.

Peşinatınızın Olmaması Ev Almanıza Engel Midir?

Peşinat bankalardan kredi alan her tüketici için zorunlu olan bir ön ödemedir. Zorunlu olması da belli bir birikim olmadan ev alma yoluna girmenizi zorlaştırır. Peşinatsız ev almak isteyenlerin ise bankadan bunu sağlayamayacağı kesindir. Yasal bir zorunluluk olması esneklik veya uygulanmaması seçeneklerini de ortadan kaldırır.
Birikimevim ise peşinat zorunluluğu olmadan evinizin olmasına imkan tanır:
Sistemde peşinat zorunlu olmamakla birlikte ödediğinizde ödemeleriniz düşürülür, Faiz asla talep edilmez, Ödemelere bağlı olarak yapılan toplu ödeme zamanında aksama olmaz.
Bu şekilde kredi ile uğraşmadan, belirlediğiniz ve ödeme gücünüzü aşmayan taksitlerle evinizi almak için çabalamaya başlarsınız. Sistem de sizi destekler.

Kira Ödemeleriniz Varsa Ne Olur?

Kira öderken sisteme dahil olmak istemeniz halinde ise kira öder gibi ev sahibi olmak seçeneği uygulanır. Sistemde evini alan ve kira ödemeyenlerin desteği alınarak bir miktar yardım almanız sağlanır. Bu durum hem kira hem de ödeme yapacağınız fikrinin daha az maddi külfet olmasına da imkan tanır.

Ev Projelerini de Taksitle Alabilir Misiniz?

Tüketiciler istedikleri ve hayalini kurdukları evi alabilirler. Hatta yatırımlarının katlanacağına inanmaları halinde ev projeleri seçeneğinden de yararlanabilirler. Henüz proje aşamasında ise yatırımlarını yönlendirme imkanları da olur.

Güven Veren Bir Yol Mudur?

Sözleşmeye bağlı olarak ve yasal şekilde yapılır. Yapılan işlemlerin kanun önünde geçerli olduğunu bilmelisiniz. Faiz olmadığı, taksitlerin tarihleri ve toplu ödemenin alınacağı zaman da sözleşmede kesin şekilde yer alır.